Święto Dnia Nauki i Wiedzy

Aktualia

W piątek, 1 września, w litewskich instytucjach edukacyjnych rozpoczął się nowy rok szkolny. Nasze progimnazjum obecnie jest największą polską szkołą w kraju-uczęszczać będzie 1004 uczniów. W ciepły i słoneczny poranek, wszyscy, a także goście i nauczyciele przybyli na święto, spotkali się na dziedzińcu szkolnym.

Pani dyrektor Janina Wysocka przywitała wszystkich serdecznie, dziękując rodzicom, dziadkom, opiekunom za zaufanie do naszej placówki, a także pogratulowała dzieciom przybyłym do zerówek, klas pierwszych, piątych i innym, którzy będą się uczyć w progimnazjum im. Jana Pawła II. Wśród zebranych był także radny samorządu miasta Wilna Grzegorz Sakson, ksiądz Andrzej z kościoła bł. J. Matulewicza oraz wolontariusze z Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki. W tym roku rodzice byli proszeni dołączyć do akcji charytatywnej "Kwiatek i Serce dla Hospicjum", nie przynosić kwiatów, a zamiast tego przeznaczoną na nie kwotę wrzucić do puszek wolontariuszy, aby wyrazić jedność i solidarność z chorymi, którzy cierpią i potrzebują, nadziei i wsparcia. Rozpoczynamy nowy rok szkolny pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją" i to hasło będzie nam towarzyszyło przez cały rok szkolny.

Podczas uroczystości dźwięczały wesołe piosenki chórku "Nastolatki", pierwszoklasiści deklamowali wiersze, a rozbrzmiewający dzwonek zaprosił na spotkanie z wychowawcami .

Niech ten rok szkolny będzie pracowity, owocny i pełen pozytywnych doświadczeń!