Święto chleba

Okrągły i podłużny, biały i czarny, z foremki i z chrupiącą skórką. 18 października swoje święto w klasie specjalnej troski miał król stołu – CHLEB. Wspólna degustacja chleba poprzedzona była zajęciami na temat, skąd się on bierze na naszych stołach.  Uczniowie zapoznali się z historią chleba i procesem jego wypieku. Zdobywali wiedzę o znaczeniu chleba w naszym życiu, uczyli się szacunku do chleba, poznali jego rodzaje, a także wartości odżywcze. Stoły uginały się od różnego rodzaju pieczywa, które zarówno nauczyciele, jak i rodzice przynieśli na degustację. Do chleba były podane dodatki: miód, dżem i masło. Na stołach nie zabrakło też drożdżowego ciasta, którego zapach przez cały dzień roznosił się po całej klasie.

Składamy rodzicom podziękowania za pomoc i współpracę, dzięki której razem edukujemy nasze dzieci ucząc szacunku do każdego okruszka.