Świąteczne kartki i życzenia

Aktualia

19 grudnia odbyła się lekcja integrowana języka angielskiego i informatyki w klasie 6f na temat „Świąteczne kartki i życzenia“. Na wstępie nauczycielka języka angielskiego Galina Borsak przedstawiła angielskie zwyczaje w okresie Świąt Bożego Narodzenia oraz opowiedziała, czym różnią się zwyczaje w naszym kraju i w Wielkiej Brytanii. Uczniowie porównali tradycje ich rodzin z tradycjami świąt w Anglii. Nauczycielka informatyki Jolanta Griškevičė zaprezentowała szóstoklasistom, jak wykonać kartkę świąteczną w programie MS Word – wybrać oraz rozmieścić odpowiednie rysunki i tekst. Uczniowie z zaciekawieniem tworzyli kartki bożenarodzeniowe i umieszczali na nich świąteczne życzenia w języku angielskim.

W ramach projektu ,,100 pozdrowień dla nauczycieli” uczniowie 4d klasy (wychowawczyni R. Piotrowska) mieli lekcję integrowaną języka polskiego i angielskiego (naucz. G. Borsak oraz M. Sutugina-Zwerugo). Panie opowiadały o tradycjach Bożenarodzeniowych w naszym kraju i w Anglii. Uczniowie dyskutowali o świętach w ich własnych rodzinach oraz szukali podobieństw z tradycjami w Wielkiej Brytanii. Podzieleni na drużyny czwartoklasiści musieli umieścić informację o tradycjach przy odpowiednim państwie.

Podczas kolejnej lekcji języka angielskiego czwartacy uczyli się ułożyć i poprawnie napisać życzenia świąteczne w języku angielskim. Na korytarzu progimnazjum pojawiła się wystawa z życzeniami dla nauczycieli, a były one umieszczone nie na tradycyjnych kartkach, ale tajemniczo ukryte w kolorowych rurkach.