Świat widziany oczami „Małego księcia“

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

"Oto mój sekret. Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" – tak pisał pilot i słynny francuski pisarz 20 wieku Anthony de Saint-Exupery w swojej filozoficznej opowieści "Mały Książę".

"Czy ziemia jest planetą szczęśliwych ludzi?" Nad tym pytaniem zastanawiali się uczniowie 7b klasy. Tworzyli dedykację dla osoby, która chce przeczytać bardzo dobrą książkę. "Mały książę" właśnie jest takim utworem – opowiada nam o przyjaźni, sensie życia, czyli o najważniejszych wartościach w życiu każdego człowieka. Ostatnim zadaniem projektu, zaproponowanym przez nauczycielki języka litewskiego N.Januševičienė i J.Steiblienė, było wybranie ulubionej ilustracji książki autora i rozważania na temat dokonanego wyboru. Projekty zachęcają do twórczego czytania utworu, a dobre książki są lekarstwem dla umysłu.

Nauczycielka jęz. litewskiego N.Januševičienė