Sveikatingumo savaitė

Naujienos

     Lapkričio 4 – 8 dienomis  trečiose ir ketvirtose klasėse vyko sveikatingumo savaitė, skirta sveikai mitybai. Buvo organizuoti įdomūs ir naudingi renginiai, kurių metu mokiniai daug sužinojo apie mitybos įtaką organizmui. Vaikai aptarė sveikos mitybos piramidę, kūrė naudingų produktų reklamas, skaitė tekstus, mokėsi eilėraščius apie sveiką gyvenseną.
     Vykdant projektą ,,Prevencija –  geriausias gydytojas“ Europos sveikos mitybos dieną į mokyklą buvo pakviesta ,,Sveikatos centro“  darbuotoja Iveta Dulko. Ji ragino mokinius atsižvelgti į tai, ką valgo. Supažindino juos su sveikos mitybos principais, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją. Lektorė kalbėjo apie tinkamą baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų, mineralinių medžiagų santykį. Rodė sveikų ir kenksmingų produktų pavyzdžius. Vėliau mokiniai atliko praktines užduotis. Dalyviai turėjo sudaryti sveikų pusryčių, pietų ir vakarienės meniu. Dirbdami turėjo pasirinkti tik naudingus produktus. Sunkiausia buvo atsisakyti kokakolos ir traškučių!
     Atsakydami į žurnalistės Brendos Mazur klausimus, mokiniai pasižymėjo geromis žiniomis apie produktus ir jų priedus, keliančius sveikatai pavojų – gazuotus gėrimus, konservantus, dažiklius.
     Po susitikimo vaikai dar ilgai diskutavo apie sveiką mitybą, dalijosi įspūdžiais. Tikimasi, kad po šių renginių mokiniai sugebės atsispirti traškučiams, saldumynams bei kokakolai.