Susitikimas su Holokausto liudininke

Naujienos Netradicinis ugdymas

Vykdant tarptautinį projektą „Dialogo veidas” sausio 24 dieną Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijoje įvyko 7 ir 8 klasių mokinių susitikimas su Holokausto liudininke Sulamit Lev ir ją lydėjusia Lietuvos žydų (litvakų) bendruomės Sekretoriato IT protokolo skyriaus vadove Monika Antanaityte.

Susitikimą pradėję mokiniai pristatė Lietuvos žydų istoriją, atliko kelias žydiškas dainas bei sušoko "Hava Nagila" šokį.

Ponia M. Antanaitytė papasakojo apie Lietuvos žydų bendruomenės veiklą, o ponia Sulamit – apie savo sunkią vaikystę, laiką, praleistą Šiaulių gete, nuolatinę kovą už išlikimą.

Tai buvo nuostabi istorijos pamoka jaunimui, kuris su šia jautria tema susipažįsta istorijos bei literatūros pamokose. Susitikimas su ponia Lev ne vienam iš klausytojų padėjo labiau suprasti sudėtingą žydų istoriją.