Spotkanie z pisarką irlandzką June Molloy

Aktualia

„Istnieje szczególny rodzaj piękna, który rodzi się w języku, z języka i dla języka”.

‒ Gaston Bachelard

26 września jest obchodzony Europejski Dzień Języków. W ramach obchodów tego święta grupa uczniów klas 6-8 wraz z anglistkami Małgorzatą Wasilewską i Nadieżdą Rusiecką wybrała się do Litewskiej Narodowej Biblioteki im. Martynasa Mažvydasa. Odbyło się tam spotkanie z irlandzką pisarką June Molloy oraz prezentacja jej książki „Guardian of Giria". Mieszkająca od 5 lat na Litwie June krótko, ale fascynująco przedstawiła historię powstania książki. Jak się okazało, młoda pisarka jest zafascynowana przyrodą Litwy. Właśnie dlatego bohaterami jej książki są mieszkańcy litewskich lasów: dziki, wilki, wiewiórki, lisy, jelenie i inne zwierzęta. Chociaż spotkanie odbywało się w języku angielskim, uczniowie byli aktywni i chętnie zadawali pytania autorce. Dla wielu była to świetna okazja sprawdzić wiedzę i wypróbować swoje umiejętności językowe. Na koniec spotkania dostaliśmy egzemplarz książki z dedykacją autorki oraz zrobiliśmy zdjęcie pamiątkowe.