Spotkanie z alpakami

Aktualia

          Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego klasa 4c i 4d wybrała się na wycieczkę do rejonu trockiego, gdzie w gospodarstwie pani Jolanty i jej męża mieszka ponad 30 alpak. Dzieci z wielką radością zapoznały się z tymi miłymi zwierzątkami. Alpaki są pozbawione agresji, wyglądają jak pluszowe zabawki. Dzieciom podobało się ich głaskać i przytulać. Na początku pani Jolanta opowiedziała o alpakach, że są to mało wymagające i czyste zwierzątka. Ich wełna ma specyficzne włókna, które zapewniają zwierzętom komfort i podczas mrozów, i w lecie. Po ciekawej lekcji każde dziecko otrzymało kubeczek z marchewką i już mogło iść karmić alpaki. Była to prawdziwa atrakcja!

          Później uczniowie zapoznali się jeszcze z małymi pieskami rasy chihuahua, a także mogli nabyć niewielki upominek. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

                                                                                Wychowawczynie klasy 4c i 4d