Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

Naujienos

Gegužės 7-ąją Lietuvoje minima Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, kuri primena, kad knyga, laisvas žodis, kalba carinės rusų valdžios net 40 metų buvo uždrausta. Šiandien galime pasidžiaugti kalbos laisve, knygų įvairove, skaitymo malonumu ir nauda.

Romėnų patarlė sako: “Atsiversk knygą, kad sužinotum, ką kiti mąstė, užversk ją, kad pats pradėtum mąstyti”. Ne tik mąstyti, bet ir kurti, matyti įdomų ir vertingą pasaulį, pilną įvairiausių spalvų.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai 5c, 5f, 5d klasių mokiniai (mokytojos N. Januševičienė ir J. Steiblienė) progimnazijos bibliotekoje surengė perskaitytų knygų aprašų parodą. Mokiniai aprašuose ne tik papasakojo apie perskaitytą knygą, mylimus veikėjus, bet ir papuošė juos spalvingomis iliustracijomis.

Džiugu, kad penktokai yra ypač kūrybingi, mėgsta skaityti knygas, džiugina gražiais darbais. 5c ir 5f klasių mokiniai dalyvavo ir Vaikų knygos dienai skirtame integruotame dailės ir lietuvių literatūros projekte (mokytojos J. Krušinskaitė, N. Januševičienė, J. Blaževič). Penktokai, perskaitę Janinos Degutytės pasaką „Žydrasis obuolys“, progimnazijos koridorių papuošė įdomia obelimi su žydraisiais obuoliais, kurie skamba tik to vaiko rankose, kuris myli.

Taigi atsiverskime knygą! Knygos mylinčio vaiko rankose suskamba tūkstančiais įdomiausių istorijų, netikėtų nuotykių ir net stebuklų…

Lietuvių kalbos mokytoja  Neringa Januševičienė