Spacerem po Wilnie

Aktualia

6 czerwca uczniowie 6d klasy wraz z nauczycielkami języka litewskiego I. Jakštienė oraz A. Šilanskienė wyruszyli na spacer po Wilnie. Wszystko układało się świetnie zanim przy Domie Prasy kierowca trolejbusu nie oznajmił o awarii. Szóstacy się nie poddali i dotarli do centrum miasta inną drogą. Zwiedzanie rozpoczęli od barbakanu (zwanego też basteją), gdzie usłyszeli legendę o wileńskim bazyliszku. Zobaczyli schody Cz. Miłosza, kościół św. Anny, pomnik A. Mickiewicza, wzgórze Trzech Krzyży, pomnik i oczywiście Zamek Giedymina. Przed wycieczką uczniowie musieli niemało popracować. Zadaniem każdego z nich było przyszykowanie się do roli przewodnika. Najważniejszą informację zwiedzający musieli zanotować w "Zapiskach turysty". Po wycieczce uczniowie śpieszyli podzielić się wrażeniami z domownikami.

Uczennice 6d klasy K. Dowejko oraz K. Wiszniewska