Skuodo rajono keliais

Naujienos

     Jau tapo tradicija, kad Tarptautinės mokytojo dienos proga mūsų mokyklos kolektyvas vyksta į kelionę. Šiais mokslo metais išvykos tikslu tapo Skuodo rajonas.
Liko aplankyta nemažai gražių Lietuvos vietų. Pirmąja tapo Barstyčių seniūnija, kuri puikuojasi didžiausiu Lietuvoje Barstyčių arba Puokės akmeniu.

Su muzikantų bei muzikos miesteliu – Ylakiais – mus supažindino šauni jo gyventoja, Ylakių kultūros centro direktorė Virginija Žičkuvienė.
    Aleksandrijos seniūnijoje Žemdirbio muziejuje mus pasitiko jo įkūrėjas Virginijus Mitkus. Čia apžiūrėjome nemažai senove dvelkiančių eksponatų: senovinių įrenginių, prietaisų, įrankių, baldų, namų apyvokos reikmenų, senų motociklų kolekciją, pasivaikščiojome po atstatytas rąstines klėtis. Svetingi šeimininkai vaišino mus tikrais žemaitiškais patiekalais – rūkytu sūriu, bulvėmis su lupenomis, kastiniu ir spirgučiais, namine duona.
    Akmenų karalystėje – Mosėdžio seniūnijoje – lankėmės įžymiojo Vaclavo Into akmenų muziejuje bei jo vardu pavadintame akmenų sode, kur mus pasitiko ir žemaitiškai dainavo Mosėdžio folklorinis ansamblis. Pasivaikščiojome ir V. Into sodybos takeliais, apžiūrinėdami gėlynus, alpinariumus bei akmenų kompozicijas. Išsamiai ir įdomiai apie šią sodybą, jos įkūrėją gydytoją V. Intą, jo darbus, akmenų ir augalų kolekciją bei sodą pasakojo B. Gadeikienė, įgyvendinanti europinį projektą, skirtą daktaro V. Into sodo atnaujinimui ir sutvarkymui.      Užsukome ir į seniausią šio rajono Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčią, kurioje kunigavo Juozas Tumas-Vaižgantas.
     Prieš palikdami šią Lietuvos dalį, svečiavomės jaukiuose Renatos ir Mindaugo Jankauskų juodosios keramikos kūrybinėse dirbtuvėse. Apžiūrėjome žiestus juodosios keramikos puodus, puodelius, ąsočius, vazas, papuoštus lietuviškais ir baltiškais ornamentais.
     Išvykos metu mus pakerėjo įspūdingi gamtos vaizdai, įdomios vietos bei svetingi žmonės. Skuodo krašto ramybė ir natūralumas suteikė puikią galimybę pailsėti nuo gyvenimo šurmulio ir kasdienių rūpesčių.