Skaičius Pi lenkų kalbos pamokose

Naujienos

Garsioji frazė „Matematika – mokslų karalienė” kelia šį ugdymo dalyką aukštai ant edukacijos pjedestalo.  Kalba, literatų žodžiais tariant, yra kultūros kelių žemėlapis. Ar įmanoma susieti šiuos du mokslus?

Pasirodo, taip. Šeštų klasių mokiniai, gavę tokią užduotį, žvilgsnį nukreipė į skaičių Pi, kurio diena minima kovo 14-ąją. Tai yra ir visų matematikų šventė.

6d ir 6e klasių mokiniai šią dieną paminėjo rašydami kūrybinius darbus, kurių pagrindiniu veikėju tapo būtent skaičius Pi. Kūrybiškumui nebuvo ribų, ir gimė nuostabūs pasakojimai, mitai, linksmos istorijos. Personifikuotas skaičius Pi keitė pasaulį, gelbėjo geometrines figūras, aiškinosi santykius, žodžiu, tapo nepakeičiamu kaip ir matematikoje.

Mokinių kūrybinius darbus vertino komisija. Jos sudėtyje buvo ne tik lenkų kalbos mokytojai, bet ir matematikos mokytoja Leokadia Kurdeko, šio konkurso sumanytoja, kuri ir išrinko jo laimėtojus.