ŠEKSPYRAS IR MES

Naujienos

„Visas pasaulis – scena, o žmonės – tik aktoriai.

Kiekvienas turi savo vaidmenis.

Ir per gyvenimą suvaidina jų ne vieną“.

 Viljamas Šekspyras

Kovo 15-ąją 8a klasės mokiniai lankėsi „Juventos“ vidurinėje mokykloje Vilniuje, kur dalyvavo tarpkultūriniame projekte „Šekspyras ir mes“. Susitikimo pradžioje šeimininkai pakvietė svečius į savo mokyklos muziejų, kurio eksponatai yra suskirstyti į dvi dalis. Viena iš jų skirta mokyklos istorijai. Čia jauni gidai išdidžiai pristatė savo mokyklos mokinių pasiekimus: diplomus, taures, mokyklos ir klasės kronikas, medalius, laikraščių iškarpas. Norėdami pajusti XVI-ojo amžiaus Anglijos atmosferą, visi norintys galėjo pasimatuoti apvalią, gofruotą apykaklę. Taip pat aštuntokai pamatė “Juventos” vidurinės mokyklos mokinių sukurtus Šekspyro ir kitų to laiko asmenybių portretus, gražiai iliustruotus eilėraščius bei sonetus.

Viešnagės metu mūsų aštuntokai ne tik gilino žinias apie garsųjį Didžiosios Britanijos dramaturgą ir šio krašto istoriją, bet ir patyrė gražių emocijų, klausydamiesi Šekspyro sonetų įvairiomis kalbomis. Po trumpos edukacinės programos atėjo laikas pristatyti spektaklį, kuris gimė vadovaujant mokytojoms Boženai Ustjanovskai, Anai Morozovai, Malgožatai Vasilevskai ir Nadieždai Ruseckai. Integruotas žodinis-muzikinis pasirodymas apėmė Viljamo Šekspyro sonetų fragmentus lenkų kalba ir sceną iš dramos „Romeo ir Džiuljeta“ anglų kalba, papildytą romantišku šokiu. Programos kulminacija tapo daina rusų kalba iš miuziklo „Romeo ir Džiuljeta“. Taip pat pristatėme mūsų progimnazijos mokinių Šekspyro kūrinių iliustracijas.
Tradicinės britų arbatos metu abiejų mokyklų mokiniai tęsė pokalbį bei užmezgė ryšius tolesniam bendradarbiavimui.
Tarpkultūrinis projektas „Šekspyras ir mes“ pasirodė esąs ne tik nauja patirtis, bet tapo galimybė išgyventi nepamirštamas akimirkas intelektualių ir gabių jaunuolių rate.