Saugesnio interneto savaitė 2022

Naujienos

Šiandien neįsivaizduojame savo dienos be interneto, kurio dėka galime apsipirkti, mokytis, rasti daug naudingos informacijos ir t.t. Vaikai taip pat praleidžia daug laiko internete mokydamiesi, žiūrėdami filmukus, bendraudami vieni su kitais, žaisdami. Internetas iš tiesų suteikia neribotas galimybes, tačiau jame slypi ir nemažai pavojų. 

Vasario 8- 12 dienomis mūsų progimnazijoje vyko saugaus interneto savaitė, kurios tikslas atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Informacinių technologijų pamokose buvo priminta apie saugų naršymą internete ir mandagų elgesį socialiniuose tinkluose, mokiniai sprendė testus „Ar esi saugus internete?“. Kalbėjome apie slaptažodžių stiprumą, tikrinome, per kiek laiko galėtų būti atspėti slaptažodžiai, kalbėjome apie įvairias grėsmes, aiškinomės kaip būtų galima jų išvengti. Informacijai įtvirtinti mokiniai kūrė logotipus „Saugaus elgesio internete ir socialiniuose tinkluose taisyklės“ tema. Iš  šių darbų sukurtas informatyvus plakatas, kuris bus kabinamas informatikos kabinete, kad būtų priminimas apie saugumą. 

Tikimės, kad mokiniai naudosis internetu kultūringai ir atsakingai, susimąstydami apie savo elgesio pasekmes.