Saldus dvariškių gyvenimas

Naujienos

     Prasidėjus naujiems mokslo metams, mūsų penktokėliai jautėsi truputį liūdnai ir nedrąsiai, užleidę savo kabinetus pirmokams, atsisveikinę su savo klasių vadovėmis. Nemažu išbandymu tapo rugsėjo mėnesį nepasiklysti progimnazijos koridoriuose, ieškant reikiamo kabineto, susipažinti su naujais mokytojais. Tad priešpaskutinę rugsėjo dieną 5a ir 5c klasių auklėtojos nutarė trumpam palikti mokyklos sienas ir pakvietė mokinius "paragauti saldaus dvariškių gyvenimo".
        Ankstų rudens rytą penktokai išvyko į tebealsuojantį istorija Pakruojo dvarą. Ekskursijos dalyviai trumpam tapo dvaro gyventojais. Keliaudami su "Baronaite", vaikai susipažino su didžiausios Lietuvoje išlikusios dvaro sodybos istorija. Jaukioje "Cukierkų gamyklėlėje" mažieji  "dvariškiai" paragavo ir saldžiąją buvusių šeimininkų gyvenimo pusę. Su dideliu ūpu ir gera nuotaika penktokėliai išklausė kaip, kodėl ir kam buvo gaminami nepaprasti saldainiai, o vėliau patys dalyvavo gamybos procese.


      Išėjusius iš gamyklėlės vaikus laukė gražūs ir draugiški žirgai, ant kurių, be abejo, visi turėjo galimybę pajodinėti. Išgirdę apie istorinį Vytauto Didžiojo žygį žemaitukais Juodosios jūros link, keliautojai aplankė ir šiuos garsius lietuviškus arkliukus.
      Vėliau sename malūne, kuriame yra įkurtas neįprastas kino teatras, keliautojai pažiūrėjo "2000 kilometrų istorijos"  filmą apie tai, kaip 2010–ųjų rudenį dešimties Lietuvos raitelių būrys per 38 dienas nujojo žemaitukais mūsų Didžiojo kunigaikščio pėdomis. Po peržiūros vieni susigraudinę neslėpė ašarų, kiti didžiavosi, kad turėjo galimybę paglostyti ir net pašerti žymius "aktorius"–šioje juostoje nusifilmavusius du žemaitukus.
Vaikai mielai apsilankė ekspozicijoje "Myliu žirgą", kurioje pamatė gausybę eksponatų, susijusių su žirgais, pasimatavo raitelio aprangą.

      Po vidurdienio "Baronaitė" laukė svečius su garuojančiais blynais bei gardžia uogiene. Pasistiprinę penktokėliai apžiūrėjo dvaro ūkį. Pasakiško grožio rudens parke mokinius laukė dar viena staigmena – juos pasitiko garsus Lietuvos "razbainikas" Tadas Blinda. Legendinis lietuvių herojus aprodė rūmus, nuvedė nuotykių mėgėjus  į baudžiavos laikų bausmių muziejų.


Grįždami namo, vaikai dalijosi įspūdžiais:
"Norėčiau dar čia sugrįžti, labai patiko arkliukai ir skanūs Baronaitės blynai“ (Konrad, 5a)
"Man labiausiai patiko filmas ir galimybė šerti žemaitukus“ (Evelina, 5a)
"Mielai grįžčiau apžiūrėti dvarą dar kartą“ (Darek, 5a)
"Nors buvo šiek tiek šiurpu, bet bausmių muziejus patiko man labiausiai“ (Kamila, 5c)
"Grįžčiau į Pakruojo dvarą dėl ,,cukierkų“, tokių niekur neteko ragauti“ (Milena, 5c)
"Dvaras labai gražus! Įdomiausia buvo ūkyje…“ (Gabrielė, 5a)
"Labai myliu arkliukus, norėčiau grįžti pajodinėti“ (Karina, 5a)

 

E. Stankevičienė