Rudens išvyka

Naujienos Netradicinis ugdymas

Ruduo beldžiasi į mūsų langus, žemę nuklojo įvairiaspalviai lapai, bet dar šiltas vėjas kedena plaukus, o rudeninė saulė kviečia pasidžiaugti gražiomis dienomis. Taip ir padarė 7b ir 7c klasių mokiniai, kurie išsiruošė į dienos išvyką į Druskininkus. Metus trukusi izoliacija pavertė šią išvyką svajonių išsipildymu.

Pirmas sustojimas – Merkinė. Trumpa istorijos pamoka apie Lietuvos didįjį kunigaikštį ir Lenkijos karalių Vladislovą Vazą, mirusį šiame mieste, tapo bilietu, suteikiančiu galimybę pakilti į kalną šalia Nemuno, pasigrožėti  atsivėrusia rudens panorama bei papusryčiauti, stebint plaukiojančias gulbes. Mokinių laukė ir fizinė veikla – įveikti piliakalnio laiptelius. Tai, kas nepavyko kryžiuočiams, septintokams pavyko kuo puikiausiai.

Antras sustojimas – Druskininkai. Čia jaunieji keliauninkai kvėpavo druskingu oru, apsilankė menininkų Aušros ir Tauro Česnulevičių kūrybos namuose (Druskos studija), kur edukaciniame užsiėmime su druska sukūrė unikalius suvenyrus – druskinukus.

Charizmatiškas gidas Andrzej Kostygin pakvietė vilniečius į pasivaikščiojimą po Druskininkų miestą. Kiek daug sužinota! Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Juzef Pilsudski – šios žymios asmenybės turėjo daug įtakos XIX amžiaus Druskininkų miesto klimatui. Iš aukštai mokiniai grožėjosi nuostabiais vaizdais – vieni tai darė su džiaugsmu, kiti turėjo įveikti aukščio baimę.

Indų rašytoja Anita Desai yra pasakiusi: kiekviena aplankyta vieta, tampa tavo dalimi. Drąsiai galime teigti, jog ši išvyka praturtino mus, padėjo suartėti su draugais, draugėmis, su gamta, o taip pat paliko mumyse dalelę kilnumo.

Aleksandra Truchanovič, Monika Urbanovič