Równe szanse dla wszystkich

Aktualia Klasy początkowe

W dniach 23-27 marca, podczas tygodnia metodycznego klas początkowych, równe szanse otrzymali uczniowie zerówek, klas 1-4 oraz klasy specjalnej. Każdy mógł się wykazać.

Uczniowie klas 1-4 i klasy specjalnej wzięli udział w konkursie kaligraficznym „Mistrz pióra”, celem którego było mobilizowanie uczniów do starannego i estetycznego pisania. Prace zwycięzców zostały umieszczone na wystawie.

Na wystawie „W muzeum postaci z lektur” , która powstała po przeczytaniu  wielu tekstów, mogliśmy  podziwiać wykonane przez dzieci i ich rodziców znane postacie bajkowe:  Czerwonego Kapturka, Koziołka Matołka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę z krasnalami, Sierotkę Marysię, Smoka Wawelskiego i wiele innych.    Na wystawie pt. ”Droga Krzyżowa Pana Jezusa” uczniowie w dowolnej technice plastycznej przedstawili wybraną przez siebie stację drogi krzyżowej.  Z kolei na wystawie  „'Wielkanocne pisanki i zajączki z wełny”  oraz „Wiosenne mobile”  zachwycaliśmy się  ich umiejętnością wycinania  i modelowania.  Wszystkie prace imponowały pomysłowością i wykonaniem.

Uczniowie klas trzecich zorganizowali święto- konkurs „W magicznym świecie wierszy J.Brzechwy”.  Goście  VIII Miejskiego Konkursu Ortograficznego "W Krainie Ortografii" obejrzeli lekcje otwarte : matematyki   „Ułamki w kuchni” (klasa 4c ) oraz języka polskiego „Wiosna już, a Wielkanoc tuż tuż..”(klasa 1d) oraz przedstawienie „Krasnoludek Jacek” (klasa 1c)..

W końcu tygodnia uczniowie wielu klas udali się na  wycieczki do Teatru Opery i Baletu, do Muzeum Kolei, do redakcji „Kuriera Wileńskiego” oraz na Wileńską Starówkę. W piątek został zorganizowany Dzień Filmu Polskiego. Podczas oglądania filmów: „Przygody Koziołka Matołka”, „Plastusiowy pamiętnik”, „Akademia Pana Kleksa”, „Historia żółtej ciżemki” wszyscy mogli sobie odpocząć