„Rok Świętego Jana Pawła II” ujęty w liczbach

Naujienos

Dzień 18 maja bieżącego roku był wyjątkowy dla uczniów i nauczycieli Progimnazjum im. Jana Pawła II.
O Wielkim Polaku mówiono na każdej lekcji. Lekcja matematyki też nie była wyjątkiem. Uczniowie mieli okazję wykazania się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przy okazji poznania faktów dotyczących swego patrona Świętego Jana Pawła II. Młodzież klas 6- 8 rozwiązywała cykl zadań „Rok Świętego Jana Pawła II”.
Uczniowie obliczali, ile dni upłynęło od dnia urodzin Karola Wojtyły do dnia jego chrztu; w którym roku on rozpoczął naukę w 8- letnim Państwowym Gimnazjum Męskim i ile wynosiło czesne za naukę. Dużo zainteresowań wzbudziły zadania o Papieskich kremówkach oraz zadania, nawiązujące do piłkarskiej przeszłości Karola Wojtyły. Ogółem uczniowie rozwiązali po 13 zadań, związanych z postacią Wielkiego Papieża. Lekcje nietradycyjne o Wielkim Polaku naprawdę się udały.