RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM

Aktualia Wychowanie nietradycyjne

W krainie bajek wszystko się zdarzyć może…

Dzieci często odbywają podróże do krainy bajek, tym samym wkraczają w świat literatury dziecięcej. Tutaj mogą spotkać się z Czerwonym Kapturkiem i strasznym wilkiem, Kopciuszkiem, Calineczką , Kotem w butach i Jasiem z Małgosią. Dzieci specjalnej troski z wychowawczynią i rodzicami rozpoczęły taką podróż w Teatrze Opery i Baletu, oglądając balet "Kopciuszek". Kontynuując swoje przygody i popierając projekt "Cała Litwa czyta dzieciom"  zaproponowałyśmy rodzicom  wziąć udział w tym projekcie.

Już we wtorek 3 listopada pierwszym na ochotnika zgłosił się tata Krzysia. Pan Marek Bielak przeczytał dzieciom bajkę "Kot w butach". Dzieci uważnie wysłuchały bajki, a potem zaprosiły tatę do wspólnej zabawy  "Kotki-myszki".

We czwartek swe możliwości narratorskie zaprezentowała Pani Iwona Ostrowska – mama Marcina. Bajeczka "Franklin uczy się jeździć na rowerze" zaciekawiła wszystkich. Jeszcze więcej radości sprawił film animowany pod takim samym tytułem.

Piątkowy ranek należał do Pani Krystyny Mackiewicz. Przybyła do nas z bajką "Śpiąca Królewna". Gośćmi tego  spotkania byli również uczniowie 3b klasy. Wszystkie dzieci z ochotą słuchały mamy Darka, a także oglądały ilustracje. Improwizowana inscenizacja bajki wypadła na całe 102! Wesołe zabawy były kulminacją spotkania.

Tygodniową przygodę z książką uwieńczyło zwiedzanie szkolnej biblioteki, czytanie bajki przez  Darka – najstarszego ucznia naszej klasy i przygotowanie plakatu "W krainie bajek", na którym wszyscy bohaterzy wesoło uśmiechają się do dzieci.

Zachęcamy wszystkich rodziców do głośnego czytania dzieciom. Jest to dobry sposób spędzania czasu z własnym dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.

Wychowawczyni klasy specjalnej

Krystyna Grodź