Renginiai, skirti Tarptautinei vaikų knygos dienai

Naujienos

Balandžio 2- oji diena – garsaus vaikų rašytojo, įžymaus visame pasaulyje pasakininko Hanso Kristiano Anderseno gimimo diena, tad neatsitiktinai šią dieną švenčiama Tarptautinė vaikų knygos diena.

Šia proga mūsų progimnazijos mokinės kartu su savo lietuvių kalbos mokytoja Neringa Januševičiene dalyvavo Vilniaus „Ryto” progimnazijoje respublikinėje literatūrinėje popietėje „Pasaulis Tavo delne“. 8b klasės mokinės Elžbieta Antonenko, Maria Bogdanovič ir Kamilė Jakubėnaitė parodė meninę poetinę kompoziciją ir linksmą inscenizaciją iš V. Račicko knygos „Šokoladas iki pirmadienio“, o 6f klasės mokinės Evelina Vinogrodska ir Aneta Zenovič nuotaikingą inscenizaciją iš Selemono Paltanavičiaus knygos „Leopardas Leonardas“. Mokinės susilaukė ne tik gausių aplodismentų, bet ir buvo apdovanotos atminimo dovanėlėmis, padėkomis.

Tarptautinės vaikų knygos dienos proga ypač malonu apsilankyti mokslo ir knygų šventovėje, nes balandžio 1-oji ne tik melagių ir pokštų diena, bet ir vienintelė diena metuose, kada Vilniaus universitetas pakviečia visus norinčius apsilankyti ir pamatyti vienintelį Lietuvoje išlikusį pirmosios lietuviškos knygos originalą. Tai puiki proga pamatyti M. Mažvydo „Katekizmą“ (visas pavadinimas „Katekizmuso prasti žodžiai, mokslas skaitymo rašto ir giesmės, dėl krikščionystės bei dėl bernelių jaunų naujai suguldytos“) – tai 1547 m. Karaliaučiuje išspausdinta pirmoji lietuviška knyga. Ši nedidelė knygelė nustebino 6b, 6c, 6f klasių mokinius, kurie su savo lietuvių kalbos mokytojomis (G. Vaitiekėniene, I. Jakštiene, N. Januševičiene, J. Blaževič) lankėsi VU bibliotekoje. M. Mažvydo „Katekizmas“ eksponuojamas minint VU įkūrimo datą (1579 m. balandžio 1 d.).

Balandžio 2-ąją vyko ir šventinės pamokos, skirtos Tarptautinei vaikų knygos dienai. 6f klasėje (mokytojos Jolanta Blaževič ir Neringa Januševičienė) bei 6c (mokytojos Ilona Jakštienė ir Neringa Januševičienė) organizavo netradicines pamokas, kurių metu mokiniai ne tik prisiminė svarbiausius ir įdomiausius Hanso Kristiano Anderseno biografijos faktus, bet ir klausėsi klasės draugų meniškai skaitomų ištraukų iš pamėgtų kūrinių, atliko įvairias užduotis, ieškojo atsakymų į gudrius klausimus.

Taigi Vaikų knygos diena – puiki proga prisiminti pamėgtas knygas, knygų herojus, pasiklausyti, ką skaito ir mėgsta draugai, dalyvauti viktorinose ir, žinoma, pajusti ir suprasti, kad knygos mūsų visų draugai. Knygos – tai nuostabus pasaulis, kupinas paslapčių, nuotykių, humoro ir išminties. Pasaulis, kuris laukia Tavęs.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Neringa Januševičienė