Projektas, skirtas poetei Salomėjai Nėriai

Naujienos Projektai

Lapkričio 17 dieną minime XX a. vidurio talentingos poetės Salomėjos Nėries 115-ąsias gimimo metines. Šiai datai 8b ir 8c klasių mokiniai, susipažinę su šios poetės gyvenimu ir kūryba, dalyvavo kūrybiniame projekte „Meilė liejos eilėm“.

Mokiniai rinko pačias gražiausias poetės eilėraščių eilutes, klijavo jas ant originaliai papuoštų projektui lapų.

Aštuntokai ne tik ieškojo gražiausių poezijos citatų, bet ir išmoko mintinai pasirinktą  poetės eilėraštį,  klausėsi dainų, sukurtų pagal S. Nėries eiles. Vienoje iš pačių populiariausių, žinomų dainų „Mūsų dienos kaip šventė“ dainuojama:

  Mūsų dienos – kaip šventė,

Kaip žydėjimas vyšnios,-

Tad skubėkim gyventi,

Nes prabėgs – nebegrįš jos!

Ir pačios poetės gyvenimas buvo panašus į vyšnios žiedą: ryškus ir labai trapus, nes poetei teko išgyventi dramatišką likimą, pilną skaudžių nusivylimų, kančios, atgailos ir … didžiulės meilės.

Lietuvių kalbos mokytoja Neringa Januševičienė