Projektas „My Magical Dust“

Naujienos Projektai

2019 metų gegužės mėnesį Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojų N. Ruseckos, M. Vasilevskos ir B. Ustjanovskos, tapo tarptautinio edukacinio projekto „My Magical Dust“ dalyviais. Šio projekto tikslas –  pasitelkiant mokytojus, tėvus bei mokyklos bendruomenę užtikrinti gerą psichologinę jaunosios kartos savijautą.

Tyrimų duomenimis vaikų baimė ir depresija dažnai yra nesureikšminami. Tuo tarpu statistika gąsdina – kas penktam paaugliui diagnozuojami psichologiniai sutrikimai. Kalbant apie paauglį iki 15 metų pastebimas nerimo jausmas bei  paauglystės periodo depresijos simptomai, o pasiekus 18 metų amžių kalbama jau apie sunkią depresiją. Jauni žmonės, kentėdami nuo streso, įtampos, priekabiavimo, per didelių tėvų lūkesčių, vienatvės ir pan., nesugeba su tuo susitvarkyti patys.

Projekto vykdymo metu mokiniai buvo mokomi atpažinti problemą, įvardyti ją, ieškojo būdų, kaip užbėgti problemai už akių, kur kreiptis pagalbos.

Projektas „My Magical Dust“ – tai vienas iš būdų priartėti prie mokinio poreikių sudėtingame kiekvienam žmogui brendimo laikotarpyje. Dalyvavimas projekte pažadino mokinių žingeidumą, mokėjimą kelti klausimus ir ieškoti atsakymų, suteikė pasitikėjimo, padidino savivertę ir svarbiausia padėjo įsisąmoninti, jog sunkioje situacijoje „nesi vienišas…“