Projektas „Energija be ribų“

Naujienos Netradicinis ugdymas Projektai

Birželio 3-10 dienomis jaunimas iš Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos ir Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijos kartu su mokytojais iš Lietuvos lenkų mokyklų dalyvavo mokymuose Poznanės mieste. Mokymai yra projekto „Energija be ribų“ dalis, kurį vykdo Enea fondas, Poznanės arkivyskupijos Caritas, o globoja Lenkijos Respublikos Senatas ir Užsienio reikalų ministerija.

Projekto tikslas yra lenkų, gyvenančių už Lenkijos ribų, integravimas, draugystės tiltų tiesimas, o taip pat lenkiškai kalbančių vaikų ir jaunimo skatinimas rinktis lenkų mokyklas, mokytis lenkų istorijos, kultūros ir tradicijų.

Mokytojai dalyvavo pamokose bei metodiniuose mokymuose, vykusiuose Katalikų edukaciniame-kultūriniame centre Sremos mieste. Mokiniai lankė muzikinės veiklos užsiėmimus, kurių tikslas – pasiruošti renginiui „Lenkija! Baltai raudoni be kliūčių!“. Jaunimas iš Lietuvos kartu su bendraamžiais iš Lenkijos pakvietė į puikų koncertą, skirtą Lenkijos valstybės 100-mečiui paminėti.

Ir jaunimas, ir mokytojai turėjo progą aktyviai pailsėti „Bojanowe gniazdo“ poilsio centre (ežeras, baidarės, vandens dviračiai) ir „Serdeczna osada“ poilsio centre (baseinas, aerobikos treniruotės, žaidimai su kamuoliu). Laikas buvo paįvairintas pažintinėmis išvykomis į Poznanės ir Varšuvos miestus.

Nuoširdžiai dėkojame organizatoriams, globėjams ir visiems, kas prisidėjo prie šio susitikimo organizavimo!

Irena Gintovt