Projekt ,,Wyścig komputerowy”

Aktualia

10 stycznia w Wilnie wystartował projekt ,,Wyścig komputerowy”, w którym bierze udział 80 szkół z Litwy. Nauczycielka informatyki Jolanta Griškevičė oraz jęz. angielskiego Galina Borsak jeszcze w październiku zgłosiły się do udziału w projekcie i trafiły do grona 160 nauczycieli entuzjastów. Tuż po starcie projektu progimnazjum otrzymało płytki rozwojowe mikro:bit, które są dopełnieniem posiadanego sprzętu. Uczniowie będą korzystać z płytek nie tylko podczas zajęć pozalekcyjnych, ale też w czasie lekcji. Do 10 kwietnia uczestnicy projektu przy pomocy płytek mikro:bit będą tworzyli obiekty kinetyczne. 30 prac z różnych szkół po eliminacjach trafi do finału, który odbędzie się 22 maja.  Autorzy 10 najlepszych prac otrzyma nagrody w postaci sprzętu.

Mamy nadzieję, że projekt ,,Wyścig komputerowy” zachęci uczniów do eksperymentowania z elektroniką, tworzenia własnych projektów, rozbudzi fantazję i ciekawość.

Nauczycielki: Jolanta Griškevičė, Galina Borsak