Projekt uczniów klas ósmych „Niosę ci przesłanie”

Aktualia

W ramach nietradycyjnego dnia, poświęconego patronowi progimnazjum Janowi Pawłowi II, uczniowie klas trzecich oraz czwartych na lekcjach języka litewskiego spotkali się z nowymi nauczycielami. Swoją wiedzą o papieżu podzielili się z nimi uczniowie klas 8a oraz 8d. Ośmioklasiści zaskoczyli nie tylko swych młodszych kolegów, ale również nauczycieli swoją odpowiedzialnością. Przygotowali dla młodszych kolegów wiele ciekawych zadań, niespodzianek. Część lekcji odbyła się w Izbie Pamięci naszego progimnazjum.

Takie lekcje jednoczą społeczność szkoły. Ośmioklasiści nie tylko dzielili się swoją wiedzą. Pokonali strach i tremę mówienia przed publicznością, byli dobrym przykładem dla uczniów klas początkowych.   

Panie języka litewskiego I. Jakštienė, A. Šilanskienė, G. Vaitiekėnienė cieszyły się z odwagi i sukcesu swoich uczniów.