Projekt „Eilės, virtusios dainomis“

Aktualia

Ten rok jest szczególnym rokiem dla Litwy, obchodzimy 100-lecie Niepodległej Litwy, ostatnio obchodziliśmy święto 11 marca – Dzień Niepodległości Litwy, dlatego też odbywa się wiele imprez, różnych projektów. Jeden z nich dotyczy naszej drogi do niepodległości. Uczniowie klas 5c, 5f, 6b, 6c oraz 7b wybierali piosenki ochotników, partyzantów i uczestniczyli w konkursie kaligraficznego pisania. Autorzy najlepszych prac – KajaWaleikaitė z 5c, Marta Petruszina z 5f, Kamila Łowmecka z 6b, Karolina Matulewicz z 6c – otrzymali podziękowania, upominki pamiątkowe. Piosenka towarzyszyła człowiekowi i w radości, i w biedzie, w trudnym okresie historycznym piosenka stała się silniejsza niż broń, ponieważ w śpiewie czujemy się silni i zjednoczeni, zdolni do walki o wolność Ojczyzny.

Nauczycielka języka litewskiego Neringa Januševičienė