Projekt edukacyjny „Chlebek na dłoni”

Aktualia

W tym roku szkolnym uczniowie klas 2-ich kroczą „drogą chleba”. Jest to projekt edukacyjny pt. „Chlebek na dłoni”. Ważną częścią projektu są wycieczki edukacyjne do Litewskiego Muzeum Narodowego. Uczniowie klasy 2a oraz 2c zapoznali się z procesem powstawania chleba począwszy od prac polowych (orka, zasiew ziarna), poprzez prace w zagrodzie (młocka cepem, oczyszczanie ziarna), kończąc na przygotowaniu do wypieku chleba (mielenie ziarna na mąkę). Dzieciaki miały możliwość nie tylko pooglądać, ale również potrzymać stare narzędzia pracy.

Drugoklasiści imitowali proces powstania pieczywa, a za swą ciężką pracę otrzymali nagrodę w postaci kromek upieczonego chleba. Podczas trwania projektu starano się wzbudzić u dzieci szacunek do chleba, ukazując jak dużo ciężkiej pracy należy wykonać, aby bochenek trafił do naszych rąk.

Projekt koordynują panie języka litewskiego:

R. Denkovska, A. Šilanskienė, G. Vilkanecienė oraz wychowawczynie klas 2-ich: A. Autuch, N. Grib, L. Szulska, I. Więckiewicz.