Poznajemy Wileńszczyznę

W piękny jesienny dzień uczniowie klas 2a oraz 2b wyruszyli się na wycieczkę  po Wileńszczyźnie. Od samego rana na dzieci czekały atrakcje – nie często śniadanie bywa spożywane w lesie. A tak właśnie było zaplanowane! Po posiłku uczniowie mieli możliwość wykazać się znajomością drzew, roślin, grzybów.

W Zułowie, do którego udali się mali podróżnicy, czekała na nich babcia Rafała z 2a klasy – pani Ania, która opowiedziała o Zułowie, pokazała kościół w Powiewiórce. Niespodzianką dla wszystkich było zaproszenie na wieś, gdzie mieszka pani Ania i w swoim domu ma stworzone prywatne muzeum. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowiadanie o pieczeniu chleba, uprawie i obróbce lnu, obejrzeli przedmioty użytku domowego. Kolejną atrakcją było grillowanie, degustacja miodu, herbatki ziołowej, zbieranie malin w ogrodzie oraz zabawy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni dla pani Ani za gościnność i ciekawą lekcję historii.

Uczniowie klasy 2a i 2b