POMNIK NASZYCH SERC – DAR NA 100 ŚW. JANOWI PAWŁOWI II

Naujienos

          18 maja 1920 roku przyszedł na świat Karol Wojtyła. 100. Rocznica urodzin Papieża-Polaka dała asumpt do ogłoszenia przez rządy Litwy i Polski roku św. Jana Pawła II. Poloniści progimnazjum przygotowali z tej okazji tygodniowy cykl lekcji interaktywnych, dzięki którym uczniowie mogli w ciekawy sposób zapoznać się  z życiem i działalnością Świętego Patrona. Klasy 5-6 zgłębiały tajemnice pontyfikatu pod hasłem: Nie ma lepszego…, natomiast klasy 7-8 Nie zastąpi Ciebie nikt…
          Ten duchowy pomnik, budowany przez cały tydzień dla Jana Pawła II, przełożył się nie tylko na konkretną wiedzę, ale też spowodował lawinę pomysłów związanych z uczczeniem tej ważnej daty poprzez swój udział w „Darze na sto”. Powstały listy do św. Jana Pawła II, refleksje do przeczytanych tekstów i wnioski płynące z rozważania Jego słów. Trzy filary, na których opiera się  szkolna codzienność, wyśpiewywane w hymnie: „Twoje myśli, które drogi wskazują; Twoje słowa, które uczą mądrości; Twoje czyny przepełnione miłością” – są prawdziwym drogowskazem. Uczniowie potwierdzili to, podsumowując projekt głębokimi wypowiedziami, które można będzie przeczytać na naszej stronie. 

Poloniści

Krótki opis cyklu lekcji poświęcony dla Jana Pawła II
5-6  klas

https://view.genial.ly/5eb00e846f16bf0d194d2f3a/presentation-cykl-lekcji-o-papiezu

 

Krótki opis cyklu lekcji poświęcony dla Jana Pawła II
7-8  klas

https://view.genial.ly/5eb0126c7792df0d45feb552/presentation-ku-czci-naszego-patrona