Podróżujemy po rejonie Wileńskim

13 grudnia uczniowie 4b klasy z nauczycielką Ireną Wienckiewicz i rodzicami odwiedzili centrum tradycyjnego rzemiosła, mieszczącego się w dawnym dworze Houwaltów w Mejszagole, gdzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych. Czwartoklasiści zapoznali się z jednym z najstarszych rzemiosł ludowych – ceramiką, garncarstwem, sami formowali glinę, wyrobili z niej wazy i gliniane zabawki. Prowadząca warsztaty Łucja Zdanowicz opowiadała uczniom o historii wynalezienia ceramiki, co to jest glina i jej zastosowanie.

Po zajęciach kierowniczka muzeum Józefa Markiewicz razem z uczniami zaśpiewała kolędy,podzieliła się opłatkiem i złożyła świąteczne życzenia. Podczas poczęstunku uczniowie mieli okazję porozmawiać z kierownikiem radia LRT. Podsumowaniem wycieczki było zwiedzanie muzeum księdza prałata Józefa Obremskiego, który znjduje się w domku księdza prałata Józefa Obrembskiego. Tutaj czwartoklasiści poznali życiorys patriarchy kapłanów Wileńszczyzny.

Wycieczka dostarczyła uczniom nieskończoną ilość wrażeń i nowej wiedzy.