Podróże kształcą

Początek września jest trudny, a co dopiero piątakom. Nowi nauczyciele, nowe przedmioty. Aby łatwiej przyswoić ogrom wiedzy i lepiej się poznać, uczniowie 5a i 5c klasy wyruszyli na wycieczkę edukacyjną. Najpierw odwiedzili Wiewis i muzeum samochodów. Nie tylko chłopcy chętnie oglądali eksponaty, bo interesujące opowiadanie przewodnika zauroczyło i dziewcząt. Uczniowie dowiedzieli się historii rozwoju samochodów oraz zapoznali się z różnymi zawodami. Kto zostanie kierowcą, mechanikiem, a może któryś zaprojektuje nowy samochód?
        Następnie uczniowie zwiedzili dawną stolicę Litwy Kiernowie. Dzieci dowiedziały się ciekawostek historycznych.
Wspaniała pogoda pozwoliła zatrzymać się w Duksztańskiej dąbrowie, gdzie uczestnicy wycieczki poznali wiele chronionych gatunków zwierząt i roślin.
       Wracaliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowych wiadomości.