Po starówce

17 października uczniowie klas 4b i 4c wraz z wychowawczyniami odbyli wycieczkę po fragmencie Starówki Wileńskiej. Towarzyszyła nam w wycieczce i zapoznała nas z historią zakątka Wilna pani Katarzyna Kordecka. Zwiedziliśmy tak zwany zakątek gotycki (kościoły św. Anny i Bernardynów), zatrzymaliśmy się przy pomniku poety A. Mickiewicza, a następnie przeszliśmy na Zarzecze.

Dla większości było to pierwsze spotkanie z tą słynną wileńską dzielnicą. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali rzeźbę przedstawiającą Anioła z Zarzecza, czytali tekst Konstytucji Republiki Zarzeczańskiej w różnych językach. Po drodze na Cmentarz Bernardyński zatrzymaliśmy się przed kościołem św. Bartłomieja.

Uwieńczeniem wycieczki było zapalenie zniczy oraz wspólna modlitwa za zmarłych spoczywających na Cmentarzu Bernardyńskim.