Wycieczka na Łotwę

29 maja uczniowie klas 7a, 7b, 7d naszego progimnazjum wybrali się na wycieczkę zagraniczną – na Łotwę. Podziwiali arcydzieło sztuki rokoko – pałac w Rundale z I połowy XVIII w. wraz z przepięknym ogrodem francuskim. Następnie zwiedzali starówkę Rygi – pełną cudownych kamienic, powstałych pod wpływem architektury niemieckiej i skandynawskiej. Żądni wrażeń uczniowie wspięli się na wysokość ponad 70 metrów na wieżę kościoła Św. Piotra, by podziwiać widoki i zrobić zdjęcia pamiątkowe. W drodze powrotnej na uczniów czekała niespodzianka – sprawdzian z wiedzy zdobytej podczas wyjazdu. W atmosferze radości z powodu  zbliżającego się końca roku szkolnego, wśród żartów i beztroskiego śmiechu siódmacy  przyjemnie spędzili ten pogodny dzień.