Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Ostatni dzwonek zadzwonił w szkole
Wszyscy uczniowie weszli do klas.
Po całorocznym trudzie, w mozole,
Na przyjemności nadszedł czas.

Potem całusy na pożegnanie,
Przybicie piątki, machnięcie ręką.
Uściski dłoni, dziś każdy z każdym
I pożegnanie znaną piosenką.
                      Jolanta Wybieralska

29 maja br. w murach naszego progimnazjum zabrzmiał "ostatni dzwonek", który ogłosił czas na wakacje. Dla ósmoklasistów uroczystość ta była czasem wspomnień oraz podsumowań, gdyż od września będą zdobywać wiedzę już w innych placówkach nauczania.
       Na dziedzińcu szkolnym zebrali się nie tyko uczniowie i nauczyciele, ale również rodzice i bliscy. Pani dyrektor Janina Wysocka pogratulowała wszystkim uczniom, zwłaszcza najsumienniej pracującym oraz tym, którzy godnie reprezentowali szkołę w różnego rodzaju olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych. Wyjątkowe życzenia z okazji pomyślnego ukończenia podstawowego etapu edukacyjnego zabrzmiały dla uczniów klas ósmych. Pierwszoklasiści wręczyli swoim starszym przyjaciołom symboliczne prezenty – własnoręcznie wykonane dzwonki.
      W dalszej części święta odbył się koncert pożegnalny przygotowany przez ósmoklasistów. Dzieci podziękowały nauczycielom za trud włożony w naukę. Wykonywane przez uczniów piosenki oraz deklamacje wierszy wzruszyły niejedno serce, a podczas tańca zaprezentowanego przez Agatę i Patryka zebrana publiczność kołysała się w takt melodii. Po koncercie uczniowie klas ósmych wraz z wychowawczyniami udali się na ostatnią lekcję.

Życzymy naszym absolwentom powodzenia na dalszym etapie edukacji, a pozostałym uczniom niezapomnianych przygód, ciepłych i udanych wakacji!