Po smak toruńskich pierników

Edukacinės išvykos Aktualności

Pierwsze czerwcowe dni uczniowie klas 7c oraz 7f spędzili w skąpanym słońcem Toruniu. Poeta Julian Ursyn Niemcewicz napisał, iż „największą chwałą Torunia jest, że dał życie Mikołajowi Kopernikowi, Astronomowi, który nowy bieg ciałom niebieskim przypisał”, ale okazuje się, że urok miasta, to nie tylko zasługa Kopernika. Zwiedziliśmy planetarium z nowoczesną metodą hodowania roślin, zachwyciliśmy się urokiem kamienic na starym mieście. Gra terenowa, w której wygrała drużyna „Wileńskich Pierników”, okazała się łatwizną dla uczniów naszego progimnazjum – uzyskany komplet punktów zaskoczył nawet przewodnika.

Symbolem Torunia jest oczywiście piernik, dlatego mieliśmy okazję odkryć tajniki powstawania tego bardzo dawnego przysmaku. Różni się od naszego, wileńskiego, ale smakował! Serdecznie dziękujemy naszym wychowawczyniom - Katarzynie Kordeckiej i Aleksandrze Truchanowicz za tak piękną wycieczkę.

Adriana Markiewicz, Szymon Urbanowicz (kl. 7f)