Tydzień technologii, religii i sztuk pięknych

Religii, sztuk pięknych oraz technologii Aktualności

Tydzień technologii, religii i sztuk pięknych w naszym progimnazjum obchodzimy w tym roku w niezwykły sposób - wirtualnie. W sytuacji pandemii uczniowie i nauczyciele są zmuszeni kontaktować się przy pomocy technologii informatycznych, co nie jest przeszkodą w rozwijaniu kreatywności i pomysłowości naszych uczniów. Podczas zdalnych lekcji i konsultacji, udzielanych przez nauczycieli plastyki, religii i technologii, uczniowie chętnie tworzyli eksponaty, które przedstawiamy w postaci wystawy wirtualnej.

Uczniowie klas 5 wykonali zdobione haftem krzyżykowym poduszeczki-igielniczki.

Prace „Pory roku” wykonali uczniowie 6-7 klas, Kartki świąteczne – uczniowie 6 klas, torebki na prezenty oraz etui – uczniowie 7 klas.

Pracę według projeku „Totus Tuus”: „Ramka do zdjęcia z papieżem” wykonali uczniowie 8 klas. Uczniowie 5-8 klas wykonali również wiele przedmiotów o tematyce świątecznej.

Nad procesem czuwali i udzielali wiedzy nauczyciele technologii: Irena Mikonis, Katarzyna Jankowska i Franc Zaciszko.

Wystawa "Witraże bożonarodzeniowe". Wspaniałe prace plastyczne autorstwa uczniów klas 5-8 pod kierownictwem nauczycielki plastyki Jurgity Krušinskaitė ułożyły się w kompozycję „Witraż Bożonarodzeniowy”.

Tradycyjnie, jak każdego roku, chociaż nieco inaczej, uczniowie 7 klas brali udział w konkursie „Tradycje Bożego Narodzenia”. W różnorodnej formie plastycznej przedstawili świąteczne tradycje. Konkursem kierowała katechetka Alina Bielska. konkurse „Šv. Kalėdų papročiai ir tradicijos“ ir pasirinkta technika kūrė darbelius apie Kalėdų tradicijas, o jiems vadovavo tikybos mokytoja Alina Bielska.