Zdrowe stopy

Panie pracujące w klasie specjalnej troszczą się wszechstronnie o swoich wychowanków. 18 marca uczniowie tej klasy wzięli udział w zajęciu prewencyjnym, korygującym płaskostopie, które przeprowadziła specjalistka do spraw zdrowia Jelena Melaninienė.

W czasie zajęcia dzieci chodziły boso, wykonały różne ćwiczenia wzmacniające mięśnie nóg. Wszyscy razem gimnastykowali stopy, chodząc zdrowotną dróżką i masując akupresurowymi piłeczkami. Przy pomocy plantografii (odbitki podeszwowej strony stopy) został zbadany stan stóp dzieci.

Udział w zajęciu przyniósł wiele korzyści – uczniowie nie tylko dowiedzieli się o płaskostopiu, ale także zapoznali się z zestawem ćwiczeń, które będą mogli wykonywać samodzielnie.