Obóz letni „Bezpieczne lato -7”

Aktualności

W dniach 13-21 czerwca w Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie odbył się obóz letni dla klas początkowych „Bezpieczne lato -7”. Obozowiczom dopisywał dobry nastrój, pozytywne emocje oraz wiele ciekawych zajęć.

13 czerwca uczniowie zapoznali się z zasadami oraz programem obozu, wykonywali bransoletki, szaleli na dyskotece. W pizzerii „Domino‘s” dzieci uczestniczyły w zajęciach kucharskich, gdzie pod okiem Szefa Kuchni piekły własne pizze.

14 czerwca obozowicze aktywnie spędzali czas w „Skypark’u”, gdzie skakali na trampolinach, wykonywali akrobatyczne ćwiczenia, a także wypróbowali wiele innych atrakcji: jeździli na trójkołowych i dwukołowych rowerkach, grali na automatach do gier oraz szaleli na placykach zabaw.

15 czerwca uczestnicy obozu pociągiem wyruszyli do Trok. Zwiedzili Zamek Trocki, zapoznali się z historią przybycia Karaimów na Litwę, zajadali się kibinami, pływali statkiem, rozkoszując się widokiem Trok. Ten wyjazd pozostawił wiele niezatartych wrażeń, zbliżył uczniów oraz uczył współpracy.

16 czerwca do obozu przybyli goście – policjanci oraz treser litewskich psów celnych ze swoim pupilem. Goście opowiadali o codziennej pracy policjantów, tresurze psów oraz o wymaganiach dla takich psów. Podczas spotkania z twarzy dzieci nie znikały uśmiech i szczera radość. W drugiej połowie dnia na obozowiczów czekał pobyt w kinie „Apollo” i wesoła kreskówka „Marmaduka”.

17 czerwca uczniowie gościli w „Dolinie królików” w rejonie uciańskim, we wsi Antalamėstė, gdzie odbyła się lekcja integrowana z języka litewskiego, poznawania świata oraz biologii. Tutaj dzieci zapoznały się z gatunkami królików, ich hodowlą, pielęgnacją oraz odżywianiem, podziwiali różnorodność futer królików, ich wielkość, wzięli udział w wyścigach ze strusiami, sprawdzili twardość rogów koziołków, uczyli się opisać zwierzaka, dowiedzieli się o powstaniu „Doliny królików”, skakali na batutach, huśtali się.

20 czerwca uczniowie odwiedzili ogród botaniczny w Kojranach. Podczas wycieczki dzieci zapoznały się z różnorodnym światem roślin, wzięły udział w zajęciu edukacyjnym. To była pouczająca i ciekawa lekcja, która przebiegła bardzo szybko. W drugiej połowie dnia uczniowie kolorowali mandale i wzięli udział w wesołych sztafetach.

21 czerwca dzieci spieszyły na lekcję o zdrowym trybie życia, po której śpiewały, tańczyły, demonstrowały swe talenty, z papierowych talerzy wykonywały prace twórcze. Po obiedzie na obozowiczów czekała zabawa w kręgle.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom obozu letniego oraz życzymy cudownych letnich wakacji!