Skaičių šalyje

Kovo 14 dieną, prasidėjus matematikos savaitei, priešmokyklinėje grupėje „Bitutės“ vyko integruota lietuvių kalbos, matematikos ir lenkų kalbos pamoka, kurią surengė lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Višnevska, matematikos mokytoja Anželika Macutkevič-Aleinikova ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Barbara Svirbutovič.

Pamokos pradžioje matematikos mokytoja kartu su 6 klasės moksleivėmis sužadino vaikų smalsumą, pasakodama apie matematikos mokslą bei rodydama senovinius skaičiuotuvus, kuriais vaikai liko sužavėti. Tuo tarpu lietuvių kalbos mokytoja pakvietė visus keliauti po skaičių šalį, kurioje vaikai turėjo atlikti įvairias matematines užduotis lietuvių kalba. Tai buvo spėlionės, mįslės bei grupėms skirti darbeliai. Netrūko ir muzikos skambesio. Tuo pasirūpino išradingos šeštokės, paruošusios muzikinius numerius savo jaunesniems draugams.

Skaičių šalyje vaikams buvo pasiūlyta užrištomis akimis atspėti skaičių. Vėliau vaikai pamėgino rašyti skaičius ore, o taip pat ir ant savo draugų nugarų. Spėlioti juos vaikams buvo tikra pramoga, sukėlusi daug džiaugsmo. Po šių smagių spėlionių, vaikai dirbo grupėmis – turėjo sudėlioti skaičius iš įvairių konstruktorių bei sudėti dėlionę, vadovaudamiesi skaičių seka nuo 1 iki 10. Pamokai baigiantis, priešmokyklinukai žaidė žaidimą „Bingo“, kurio metu turėjo braukyti išgirstus skaičius. Visi, įveikę užduotį, liko apdovanoti skaičių medaliais. O kaip žinia, šiame žaidime pralaimėjusių nėra. Pagrindine vaikų užduotimi buvo prisiminti skaičius ir jų seką nuo 1 iki 10 lietuvių kalba. Atlikdami įvairias užduotis, vaikai puikiai įgyvendino iškeltą uždavinį.

Jolanta Višnevska