Album rodzinny

Aktualności

Nie wszystkie święta w kalendarzu są zaznaczone na czerwono, ale w klasie 7d są obchodzone. Co roku uczniowie szykują jedno przedstawienie z okazji Dnia Dziadka i Babci, Mamy i Taty oraz Rodziny.

W tym roku nie było możliwości mieć repetycji na scenie i spotkać się w sali, więc święto odbyło się na platformie Zoom. Przez cały miesiąc siódmoklasiści uczyli się tekstów na pamięć, repetowali, rysowali portrety rodziców. Nad wykonaniem rysunków szczerze czuwała pani od plastyki – J. Krušinskaitė. Rodzice zaś w tajemnicy od dzieci wysyłali dla wychowawczyni zdjęcia swych pociech z dzieciństwa.

W dniu 18 czerwca wszyscy spotkali się na platformie Zoom. Uczniowie deklamowali wzruszające teksty o babci, dziadku, mamie i tacie. Natomiast rodzice czytali piękne i głębokie cytaty o miłości do swych dzieci. Następnie uczestnicy święta wzięli udział w konkursie, który przyniósł dla wszystkich wiele satysfakcji. Rodzice musieli rozpoznać siebie na portretach, wykonanych przez uczniów, natomiast dzieci znaleźć siebie na zdjęciach z dzieciństwa. Trudno było pohamować wybuchy śmiechu, prawie wszyscy poczuli się zwycięzcami!

W imieniu klasy 7d pragnę podziękować Pani Jurgicie Krušinskaitė za szczerą pomoc i podzielić się zdjęciami wykonanych prac ze społecznością progimnazjum.

Wychowawczyni klasy 7d E. Stankevičienė