Savaitė be patyčių

Bez przemocy Artykuły

„Patyčios bijo tavo pasipriešinimo“ – toks buvo šių metų Savaitės be patyčių, vykusios kovo 20-26 dienomis, šūkis. Jau kelerius metus mūsų progimnazijos bendruomenė aktyviai priešinasi netinkamam elgesiui, kultūros ir tolerancijos stokai. Savaitės be patyčių metu vyko daug įvairių veiklų, skirtų patyčių prevencijai, nuoširdaus elgesio, tolerancijos ir pagarbos skatinimui.

Didelio dėmesio sulaukė šūkių konkursas. Ruošdamiesi jam mokiniai turėjo sukurti originalų, aktualų ir stiprų šūkį prieš agresiją ir patyčias. Tarp pirmų klasių geriausiai tai pavyko padaryti 1d ir 1b. Tarp antrokų išsiskyrė 2c klasė. Trečių klasių nugalėtojais tapo 3a ir 3d, o tarp ketvirtų klasių pirmąją vietą užėmė 4a.

Visi pradinių klasių mokiniai turėjo užduotį apžiūrėti plakatus ir išskirti vieną jiems labiausiai patikusį. Daugiausia balsų surinko 3a klasės mokinių darbas.

Progimnazijos koridoriuose buvo iškabinti 5-8 klasių mokinių plakatai pavadinti „Patyčios bijo tavo pasipriešinimo“. Geriausiai įvertinti buvo 6a ir 7e mokinių darbai.

Savaitės be patyčių metu mokiniai dalyvavo pokalbiuose apie bendraamžių agresiją, kuriuos vedė Mokinių savivaldos atstovai bei klasių auklėtojai. Ši tema buvo nagrinėjama taip pat ir klasių valandėlėse.

Savaitė be patyčių – tai puiki proga dar kartą pakalbėti apie didžiausias vertybes – draugiškumą, supratimą, toleranciją ir aptarti būdus, padėsiančius įveikti sunkumus ar iškilusius konfliktus.

Socialinė pedagogė Aleksandra Kovalevska