Dzień Papieski

Aktualności Święta

100-ųjų Šv. Jono Pauliaus II gimimo metinių proga, minint 42-ąsias jo išrinkimo Popiežiumi metines, mūsų progimnazijos mokiniai aktyviai dalyvavo įvairiuose renginiuose. Prieš prasidedant pamokoms penktokai padėjo gėlių prie Šv. Jono Pauliaus II paminklo.

Po lekcjach odbyła się na uroczysta Msza święta w kościele pw. bł. Jerzego Matulewicza. Uczniowie pierwszych i piątych klas złożyli uroczystą przysięgę, obiecując być godnymi uczniami Progimnazjum im. Jana Pawła II.

Po Mszy świętej samorząd uczniowski i administracja szkoły wspólnie z hospicjum bł. Michała Sopoćki w Wilnie uczestniczyli w akcji ,,Pole Nadziei”. Przy szkole w kształcie inicjałów JPII posadzono żonkile, które są symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią. Na zakończenie uroczystości o godz. 15 wspólnie odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. JPII. Iškilmių pabaigoje buvo meldžiamasi Dievo Gailestingumo vainikėlio malda.