Dzień Papieski

Tegoroczny Dzień Papieski wpisuje się w 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II i jest obchodzony pod hasłem TOTUS TUUS. Jak co roku uczniowie naszego progimnazjum wzięli aktywny udział w upamiętnieniu tego dnia. Przed rozpoczęciem lekcji uczniowie 5. klas złożyli kwiaty przy pomniku Świętego Jana Pawła II.

Po lekcjach odbyła się na uroczysta Msza święta w kościele pw. bł. Jerzego Matulewicza. Uczniowie pierwszych i piątych klas złożyli uroczystą przysięgę, obiecując być godnymi uczniami Progimnazjum im. Jana Pawła II.

Po Mszy świętej samorząd uczniowski i administracja szkoły wspólnie z hospicjum bł. Michała Sopoćki w Wilnie uczestniczyli w akcji ,,Pole Nadziei”. Przy szkole w kształcie inicjałów JPII posadzono żonkile, które są symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią. Na zakończenie uroczystości o godz. 15 wspólnie odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego. JPII. Iškilmių pabaigoje buvo meldžiamasi Dievo Gailestingumo vainikėlio malda.