Pearson BBC Live Classes - międzynarodowa lekcja online

W ciągu tego roku szkolnego na własnym przykładzie odczuliśmy, że edukacja zdalna jest ogromnym wyzwaniem. A jednak przyznajmy, że edukacja zdalna daje też wiele możliwości. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w międzynarodowych lekcjach online w ramach projektu Pearson BBC Live Classes. Live Classes to międzynarodowy projekt, który powstał dzięki współpracy wydawnictwa Pearson oraz BBC. W ramach projektu uczniowie z różnych krajów uczestniczą w lekcji online języka angielskiego, którą prowadzą znakomici nauczyciele. W trakcie zajęć uczniowie mają szansę na doskonalenie umiejętności komunikacji w języku obcym. Poprzez kontakt z rówieśnikami z innych kręgów kulturowych uczą się tolerancji i akceptacji dla różnorodności. W projekcie w tym roku uczestniczyli uczniowie klas 5e, 6e, 8b, 8c, 8d, 8e oraz członkowie kółka języka angielskiego „Let’s talk”.Pearson BBC Live Classes“ projektą. „Live Classes“ yra tarptautinis projektas, sukurtas bendradarbiaujant „Pearson“ leidyklai ir BBC. Jo metu mokiniai iš įvairių šalių dalyvauja online anglų kalbos pamokose. Pamokas veda puikūs anglų kalbos mokytojai. Užsiėmimų metu mokiniai turi galimybę tobulinti savo bendravimo užsienio kalba įgūdžius. Bendraudami su kitų kultūrų bendraamžiais, jie mokosi tolerancijos. Šiemet projekte dalyvavo 5e, 6e, 8b, 8c, 8d, 8eklasių mokiniai ir anglų kalbos būrelio „Let’s talk“ nariai.

Tematy lekcji były ciekawe, dostosowane do wieku i poziomu znajomości języka angielskiego. Uczniowie klasy 5e wzięli udział w lekcji pt. „London Zoo”, klasy 6 – w lekcji pt. „Festivals around the world” („Święta na świecie”), a uczniowie klas 8 – pogłębiali temat „Adventures of a Lifetime” („Życiowa przygoda”). „London zoo“, 6 klasė – pamokoje „Festivals around the world“ (Šventės visame pasaulyje“),  8 klasės mokiniai nagrinėjo temą „Adventures of a Lifetime“(Viso gyvenimo nuotykiai“).

Były to zajęcia prowadzone na żywo online. W trakcie lekcji uczniowie posługiwali się językiem angielskim i doskonalili swoje umiejętności komunikacyjne. Mieli możliwość interakcji i uczenia się z innymi nastolatkami z całego świata. Dla młodzieży te lekcje były również ważną informacją o tym, że język angielski jest nie tylko przedmiotem szkolnym, ale podstawowym narzędziem komunikacji na całym świecie.

A oto opinie uczestników:

„Po raz pierwszy byłam na takiej lekcji. To było bardzo interesujące doświadczenie. Dowiedziałam się o nowych typach wakacji i poznałam nowe słowa. Ta lekcja trwała całą godzinę, ale przeleciała jak 10-minutowa chwila. Byłabym szczęśliwa, gdyby takich lekcji było więcej, bo naprawdę polepszają znajomość języka angielskiego.”

Karina G. 8d

„Brałam udział w lekcji online, którą prowadził pan Harry Waters. Na lekcji pan pokazywał ciekawe filmiki o odpoczynku. Lekcja była wesoła i pouczająca. To była możliwość poznania nowych słów i kontaktu z innymi uczniami świata. Fajnie, że nawet w czasie pandemii, gdy każdy musi siedzieć w swoim domu, można było współpracować z innymi online.”

Marta S. 8b

Mamy nadzieję, że udział w tak wyjątkowym, globalnym doświadczeniu edukacyjnym dodatkowo zmotywuje naszych uczniów do dalszej nauki języka angielskiego.

Nauczycielki języka angielskiego Nadieżda Rusiecka i Małgorzata Wasilewska