Pearson BBC Live Classes - międzynarodowa lekcja online

Aktualności

W ciągu tego roku szkolnego na własnym przykładzie odczuliśmy, że edukacja zdalna jest ogromnym wyzwaniem. A jednak przyznajmy, że edukacja zdalna daje też wiele możliwości. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w międzynarodowych lekcjach online w ramach projektu Pearson BBC Live Classes. Live Classes to międzynarodowy projekt, który powstał dzięki współpracy wydawnictwa Pearson oraz BBC. W ramach projektu uczniowie z różnych krajów uczestniczą w lekcji online języka angielskiego, którą prowadzą znakomici nauczyciele. W trakcie zajęć uczniowie mają szansę na doskonalenie umiejętności komunikacji w języku obcym. Poprzez kontakt z rówieśnikami z innych kręgów kulturowych uczą się tolerancji i akceptacji dla różnorodności. W projekcie w tym roku uczestniczyli uczniowie klas 5e, 6e, 8b, 8c, 8d, 8e oraz członkowie kółka języka angielskiego „Let’s talk”.

Tematy lekcji były ciekawe, dostosowane do wieku i poziomu znajomości języka angielskiego. Uczniowie klasy 5e wzięli udział w lekcji pt. „London Zoo”, klasy 6 – w lekcji pt. „Festivals around the world” („Święta na świecie”), a uczniowie klas 8 – pogłębiali temat „Adventures of a Lifetime” („Życiowa przygoda”). „London zoo“, 6 klasė – pamokoje „Festivals around the world“ ("Šventės visame pasaulyje“),  8 klasės mokiniai nagrinėjo temą „Adventures of a Lifetime“("Viso gyvenimo nuotykiai“).

Były to zajęcia prowadzone na żywo online. W trakcie lekcji uczniowie posługiwali się językiem angielskim i doskonalili swoje umiejętności komunikacyjne. Mieli możliwość interakcji i uczenia się z innymi nastolatkami z całego świata. Dla młodzieży te lekcje były również ważną informacją o tym, że język angielski jest nie tylko przedmiotem szkolnym, ale podstawowym narzędziem komunikacji na całym świecie.

A oto opinie uczestników:

„Po raz pierwszy byłam na takiej lekcji. To było bardzo interesujące doświadczenie. Dowiedziałam się o nowych typach wakacji i poznałam nowe słowa. Ta lekcja trwała całą godzinę, ale przeleciała jak 10-minutowa chwila. Byłabym szczęśliwa, gdyby takich lekcji było więcej, bo naprawdę polepszają znajomość języka angielskiego.”

Karina G. 8d

„Brałam udział w lekcji online, którą prowadził pan Harry Waters. Na lekcji pan pokazywał ciekawe filmiki o odpoczynku. Lekcja była wesoła i pouczająca. To była możliwość poznania nowych słów i kontaktu z innymi uczniami świata. Fajnie, że nawet w czasie pandemii, gdy każdy musi siedzieć w swoim domu, można było współpracować z innymi online.”

Marta S. 8b

Mamy nadzieję, że udział w tak wyjątkowym, globalnym doświadczeniu edukacyjnym dodatkowo zmotywuje naszych uczniów do dalszej nauki języka angielskiego.

Nauczycielki języka angielskiego Nadieżda Rusiecka i Małgorzata Wasilewska