Molekulės diena

Nietradycyjne nauczanie

Spalio 22 dieną mūsų progimnazijos 8 klasių mokiniai minėjo Molekulės dieną. Žodis molekulė kilęs iš lotyniško žodžio molecula, reiškiančio masę. O chemikams tai yra mažiausia medžiagos dalelė, turinti esmines tos medžiagos chemines savybes. Visame pasaulyje spalio 23-ąją nuo 6:02 ryto iki 6:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia Molekulės arba molio dieną. Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023. Avogadro skaičius – tai dalelyčių skaičius, sudarantis vieną molį.

Šiais metais mūsų aštuntokai, dalyvaudami integruotoje chemijos ir dailės pamokoje, gamino molekulių modelius iš plastelino. Darbas nebuvo iš lengvųjų – jis pareikalavo kruopštumo ir kantrybės. Svarbiausia yra tai, kad visiems pavyko!

Chemijos mokytoja Agata Augustynovič