Laboratorium „Probówka“

Dzieci lubią zabawy, eksperymenty, są ciekawe świata i każdego dnia zadają masę pytań. A nauka nie musi być nudna i kojarzyć się wyłącznie z teorią. Uczniowie klas początkowych naszego Progimnazjum w dniach 1-2 października zamienili się w prawdziwych naukowców i sami wykonywali ekscytujące doświadczenia w laboratorium „Probówka“. Profesjonalni chemicy, którzy przybyli do Progimnazjum, wraz z uczniami odkrywali tajniki przyrody. Dzieciaki przekonały się, że nauka jest niezwykle ciekawa. Zaskakujące efekty różnych doświadczeń uświadomiły, jak wiele zjawisk zachodzi w otaczającym nas świecie.

Zajęcia na pewno rozbudziły w uczniach badawczą pasję, a w późniejszej perspektywie pomogą dla nich w nauce danych przedmiotów.