Konkurs „Żyj tak, abyś zdrowym był”

Konkursy Konkursy Aktualności Skarb zdrowia

W kwietniu przypada Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji w naszej szkole w ramach projektu promującego zdrowy tryb życia odbył się konkurs „Żyj tak, abyś zdrowym był”. Organizatorem konkursu była pani Jelena Melaninienė, specjalista ds. zdrowia publicznego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 3a, 3b, 3c, 3d. Celem konkursu było propagowanie wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia. Uczniowie wykonywali w grupach różne zadania: tworzyli hasło swojej grupy, rozwiązywali zagadki (losowali produkt), quizy i zadania o tematyce zdrowotnej. Za udział w poszczególnych zadaniach uczniowie otrzymywali punkty. Najwięcej punktów zdobyła klasa 3a. Pani Jelena wręczyła dla klasy 3a dyplom za zwycięstwo w konkursie, a każde dziecko otrzymało nagrody. Gratulacje dla zwycięzców oraz życzenia dalszych sukcesów!

Niewątpliwie, Światowy Dzień Zdrowia przysłużył się promocji zdrowego trybu życia i zachęcił uczniów do działania.

Alina Narkevič