NA HERBATCE U KRÓLOWEJ

Aktualności Nietradycyjne nauczanie

27 maja w 6e klasie odbyła się nietradycyjna lekcja języka angielskiego „Royal Tea Party”. W Anglii spotkania towarzyskie z motywem herbatki są bardzo popularne, dlatego klasa 6e postanowiła takie święto zorganizować na lekcji angielskiego.

Uczniowie byli podzieleni na grupy i każdy miał przydzielone zadanie. Grupka odpowiedzialna za upiększenie klasy ustawiła stoły, wykonała plakaty z cytatami o herbacie oraz udekorowała pracownię w kwiaty. Inni uczniowie przygotowali smaczne poczęstunki, w tym herbatniki, tradycyjne kanapki z ogórkiem oraz słynne hot cross buns - tradycyjne angielskie bułeczki wielkanocne z krzyżykiem. W samym centrum stołu, który jest głównym elementem całego spotkania, znajdował się czajniczek, a w nim – oczywiście świeżo zaparzona herbata, którą uczniowie sami zaparzali według podanych wskazówek. Uczniowie też zorganizowali ciekawe gry, krzyżówki, opowiadali o historii herbaty i grali w Kahoot. A wszystko pod czujnym okiem naszych pań od angielskiego Małgorzaty Wasilewskiej i Nadieżdy Rusieckiej.

Impreza wszystkim się spodobała. W następnym roku z pewnością ją powtórzymy.

Agneška Rodzevič 6e