Lekcja historii wśród koników żmudzkich i nie tylko...

Aktualności Nietradycyjne nauczanie

Niejedno pokolenie próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy Witold Wielki poił swoich koni na wybrzeżu Morza Czarnego? W celu rozwiązania tej ,,zagadki“ uczniowie klasy 8d udali się do stadniny żemajtuków - ,,Domek na prerii“. Otóż koniki żmudzkie są bardzo wytrwałe, potrafią pokonywać olbrzymie odległości, biorą udział w rozmaitych zawodach sportowych, potrafią rozbroić każdego swoim spokojnym, trochę smutnym, a jednocześnie łaskawym spojrzeniem, budzą w człowieku jedynie pozytywne emocje. Uczniowie zapoznali się z historią hodowli tych wspaniałych koników, a punktem kulminacyjnem wycieczki, wiadomo, była jazda konno. Nie mniej wrażeń wywarło jeżdżenie z gospodarzem bryczką w przemieniającym się różnorodnymi barwami jesieni lesie. Z daleka można było też podziwiać jelonków, zamieszkałych w sąsiedzkim gospodarstwie domowym. Jako że pogoda nie chciała sprzyjać wycieczkowiczom, rodzice zadbali o gorącą herbatę, kiełbaski z grilla oraz deser - zefirki z ognia.

Serdecznie dziękujemy rodzicom Sylwestra – p. Danucie i p. Antkowi Woronowiczom za pomoc w organizowaniu wycieczki!

E. Stankevičienė