Iluzje a rzeczywistość

22 stycznia uczniowie 5b klasy udali się do Muzeum Energetyki, żeby się dowiedzieć, czym jest iluzja. Na nurtujące piątoklasistów pytania wyczerpujących odpowiedzi udzielił przewodnik po muzeum. Zapoznał z iluzjami optycznymi, złudzeniami często spotykanymi  w życiu oraz zastosowaniem danych zjawisk  w innych dziedzinach, np. w plastyce, w fotografii. Najciekawszą częścią zajęć były liczne eksperymenty, których uczniowie mogli dokonać samodzielnie; sprawdzić, przekonać się, jak naprawdę funkcjonuje to czy inne urządzenie. Piątacy odkryli niektóre tajemnice sztuczek iluzjonisty, mogli zagrać na specjalnej perkusji czy hałasować  przed aparatem, który pochłania wszystkie dźwięki, mieniąc się jak świąteczne drzewko różnymi światełkami.

Polecamy!!!