II miejsce w republikańskim konkursie matematyczno - informatycznym „Rysunek = zadanie matematyczne”

W styczniu uczniowie klas 5-8 wzięli udział w republikańskim konkursie matematyczno-informatycznym „Rysunek=zadanie matematyczne”, który został zorganizowany przez Wydział Nauk Fundamentalnych Wileńskiego Uniwersytetu Technicznego im. Giedymina oraz Progimnazjum im. Simona Daukantasa.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do kreatywnego spojrzenia na matematykę, atrakcyjne interpretowanie zadania za pomocą rysunku.

10 oryginalnie wykonanych prac matematycznych wysłano na konkurs.

Gratulujemy uczennicy Gabrieli Owczinikowej, która wśród piątych klas zajęła II miejsce!

Dziękujemy pani od informatyki Jolancie Griškevičė, która pomogła przyszykować się do konkursu.

IT mokytojai J. Griškevičė, V. Borsak